Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słowa, to autorska propozycja Iwony Majewskiej - Opiełki z Fundacji Wychowanie do szczęścia, propagowana wspólnie z Katarzyną Domańską od 2011 roku. Jest to inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym i szczęśliwszym przez wspólną pracę nad właściwym stosunkiem do słowa.

Ulotka Dnia Dobrego Słowa - pobierz

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci:

• nauczą się używania w codziennym języku zwrotów i form grzecznościowych,
  • zrozumieją konieczność eliminacji z języka wulgarnych słów,
  • nauczą się szacunku dla wspólnego dobra,
  • przygotowują się do rozpoznawania, nazywania i hierarchizacji moralnych wartości oraz dokonywania wyborów,
  • będą kształtować postawę dialogu, tolerancji oraz umiejętność słuchania i rozumienia innych i ich poglądów.

Czas realizacji:

13. dzień każdego miesiąca.

Projekt angażuje wszystkie dzieci; ma charakter interdyscyplinarny. Realizowany jest podczas całego dnia aktywności w placówce: na lekcjach z różnych przedmiotów, w trakcie innych zajęć, zajęć, zabaw, wycieczkach etc.

Główny cel projektu:

propagowanie zasad kulturalnego zachowania w codziennych sytuacjach, podkreślanie szacunku dla języka polskiego, uświadamianie konieczności dbania o czystość i poprawność języka, rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

(na podstawie matriałów Fundacji Wychowanie do szczęścia)

Dzień Dobrego Słowa - kwiecień 2016 - zobacz

Dzień Dobrego Słowa - czerwiec 2016 - zobacz