Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informator Kulturalny

Informacje

Użytkowników:
2
Artykułów:
391
Odsłon artykułów:
625653

Nasze zeróweczki

Uczniowie z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego aktywnie uczestniczą w wielu wydarzeniach organizowanych na terenie szkoły. Stwarzamy warunki sprzyjające wielopłaszczyznowemu rozwojowi oraz doświadczaniu świata. Chcemy, aby dzieci kończące edukację przedszkolną były szczęśliwe, bogate w doświadczenia, otwarte oraz gotowe do ekspansji w nowym środowisku szkoły. Główne cele określone w podstawie programowej realizujemy rzetelnie i systematycznie uwzględniając potrzeby indywidualizacji oraz środowiska, w którym pracujemy. Stawiamy na aktywność dzieci we wszystkich obszarach: społecznym, językowym, poznawczym, artystycznym, ruchowym oraz zdrowotnym. Angażujemy rodziców do czynnego współuczestniczenia w procesie edukacji zdając sobie sprawę, że dobro naszych podopiecznych jest uwarunkowane spójnym działaniem szkoły i domu. Zapraszamy, zobaczcie jak działają „Zeróweczki”.

 

Oddziały przedszkolne w roku szkolnym 2017/2018

 

 

Oddział 0 A - wychowawczyni p. Beata Michalak

 

Aktualności oddziałów przedszkolnych

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JESIENNA ZERÓWECZKA

Przyszła jesień. Przedszkolaki wybrały się do lasu. Chętnie zbierały kolorowe liście, żołędzie i szyszki. Poczynione obserwacje stały się inspiracją do różnorodnych zabaw i działań. Przyniesione materiały  zostały wykorzystane do wykonania prac plastycznych. Powstały kolorowe liście, wazony z jesiennymi kompozycjami oraz sympatyczne jeże.

 


 

 

Spotkanie ze strażakiem w oddziale przedszkolnym 0 A.

 

W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził zaprzyjaźniony ratownik Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.  Zerówkowicze mogli zobaczyć wyposażenie ratownika, elementy ubioru, dowiedziały się na czym polega jego praca. Pan Krzysztof opowiedział o najbardziej niebezpiecznych akcjach, w których brał udział. Dzieci pochwaliły się umiejętnością prowadzenia rozmowy telefonicznej w razie zagrożenia, gdy dzwonią pod numer alarmowy 998. Najwięcej radości sprawiła możliwość założenie hełmu, rękawic ochronnych oraz kurtki strażaka. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.


 

 

 

 

Wizyta oddziału przedszkolnego 0 A na poczcie.

 

Jakie sprawy można załatwić na poczcie? Takie pytanie zadawały sobie dzieci z grupy 0A. Dlatego wybraliśmy się do urzędu pocztowego. Na wszystkie pytania chętnie udzieliła nam odpowiedzi pani pracująca na poczcie. W czasie wycieczki mogliśmy utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

 


 

Oddziały przedszkolne w roku szkolnym 2016/2017

 

Oddział 0 A - wychowawczyni p. Paulina Lesiak

 

Oddział 0 B - wychowawczyni p. Beata Michalak

 


 

 

 

Aktualności oddziałów przedszkolnych

 

Oddział 0 A

Indianie 0A.

 

Dzieci uwielbiają zabawy z przebieraniem. Tym razem bawiliśmy się w Indian. Przedszkolaki świetnie wczuły się w role Indian. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Nauczyliśmy się kilku okrzyków , zapoznaliśmy się z muzyką indiańską, a także zwyczajami Indian. Dzieci nadały sobie imiona: Szybki jak strzała, Twardy jak kamień, Ogień , Cichy jak Wiatr itp...

GALERIA

 

Andrzejkowe wróżby 0A.


Dzieci "przeniosły się" w zaczarowany świat wróżb za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W tym dniu "dowiedziały się" jaka przyszłość je czeka... sami zobaczcie.

GALERIA

 

Bożonarodzeniowe ozdoby 0A.


Dzieci z oddziału 0a uwielbiają robić prace plastyczne, tym razem wykonywały łańcuch świąteczny, którym ozdobiły swoją salę.  W klasie czuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA

 

Rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę świąteczną 0A.


Tuż przed przerwą świateczną rozstrzygnięty został konurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną.

GALERIA

 

Bal karnawałowy

Dzieci  wycinały, kolorowały i dekorowały maski według własnych pomysłów. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w tego typu imprezach i zabawach przy muzyce. Jak widać dopisywał Nam przy tym  bardzo dobry humor.

GALERIA

 

Fryzjer

Dzieci z oddziału przedszkolnego ostatnio poznały zawód fryzjera- czym się zajmuje oraz jakich przedmiotów potrzebuje do swojej pracy i do czego one służą. Dla przedszkolaków było zaskoczeniem, że fryzjer nie tylko obcina włosy, ale także farbuje i tworzy różne uczesnaia z naszych włosów. Dzieci zabawiły się w fryzjerów, ich  zadaniem było stworzenie fryzury  z wełny na kartce z odbitym konturem twarzy.

GALERIA

 

Wiosna

Już tuż, tuż zawita do nas kalendarzowa Wiosna, a u nas w oddziale przedszkolnym pojawiają się pierwsze kwiaty. Już widzieliśmy pierwsze oznaki wiosny – bazie,  przebiśniegi, pąki na drzewach. A teraz czekamy na pierwsze wiosenne ciepłe dni.

 

GALERIA

 

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia na Rawce.

W dn. 09. - 10.03.2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 A i 0 B uczestniczyły w zajęciach czytelniczo-plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Rawce. Wychowankowie pod czujnym okiem wychowawczyń i nauczycieli bibliotekarzy wykonywali z różnych materiałów plastycznych zajączka wielkanocnego. Wszysycy wysłuchali także opowiadań związanych z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi. Uczestnicy tego spotkania wykazali się ogromnym talentem plastycznym oraz wyobraźnią.

 

GALERIA

 

Przywitanie wiosny przez przedszkolaków.

Przedszkolaki z grupy 0A i 0B wybrały się na spacer witając Pierwszy Dzień Wiosny. W kolorowym korowodzie obserwowały zmiany zachopdzące w przyrodzie.  

 

GALERIA

 

Bociany

Przedszkolaki z grupy 0a chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych. Z nadejściem wiosny wykonały bociany – zwiastun wiosny. Przedstawiły krótkie przedstawienie z udziałem boćków – kle, kle, kle... :)

 

GALERIA

 

 

 

 

Oddział 0 B

 

Andrzejkowe wróżby 0B

 

30 listopada w naszej grupie było magicznie i wesoło. Jaka przyszłość nas czeka? Jaki zawód będę wykonywać? Jak będzie miała na imię moja sympatia? Czy grosz wrzucony do wody i lanie wosku przez magiczny klucz przyniesie mi w nadchodzącym roku szczęście? Na takie pytania mogły odpowiedzieć tylko „Andrzejkowe wróżby”.

GALERIA

 

Ozdoby choinkowe 0B

 

Kolorowe bombki, aniołki i barwne łańcuchy – takie ozdoby wykonywały dzieci z grupy 0B. Tym razem dzwoneczki i choinki powstały z masy solnej.

GALERIA

 

Wigilia

 

Uroczyste ubrania, podniosły nastrój to znak, że atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła w sali nr 15. Dzieci z grupy 0B wspólnie spędziły klasową Wigilię. Dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, śpiewały kolędy. Nie zabrakło też świątecznych łakoci.

GALERIA

Karnawał


Karnawał to czas zabawy. Dzieci z grupy 0B wykonały baloniki ozdobione wzorami według własnych pomysłów. Na zabawie karnawałowej nie mogło zabraknąć masek tajemniczych postaci i zwierzątek. Później przyszedł czas na tańce przy muzyce oraz słodkie pączki.

GALERIA

 

W pracowni komputerowej


Zajęcia na temat urządzeń technicznych były okazją do poznania różnych pożytecznych sprzętów oraz historii pralki czy żarówki. Przedszkolaki wiedzą już skąd się bierze prąd i jak bezpiecznie należy korzystać z urządzeń elektrycznych. Dzieci odwiedziły pracownię komputerową w naszej szkole. Korzystały z ciekawych stron dla „zerówkowiczów”, próbowały swoich sił w liczeniu, rysowaniu i pisaniu. Komputer bawi i uczy. To każdy wie!

 

GALERIA

 

 

Przywitanie wiosny przez przedszkolaków.

 

Przedszkolaki z grupy 0A i 0B wybrały się na spacer witając Pierwszy Dzień Wiosny. W kolorowym korowodzie obserwowały zmiany zachopdzące w przyrodzie.  

 

 

 

GALERIA

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

Pierwszy dzień wiosny w oddziale przedszkolnym 0B przebiegał w radosnej atmosferze. Najpierw „żabki, motylki, pszczółki i kwiaty” zabawą i śpiewem przywitały Wiosnę. Na dzieci czekała miła niespodzianka – wełniane owieczki wykonane własnoręcznie przez jedną z mam.

 

Oznak tej pięknej pory roku szukaliśmy na spacerze w pobliżu szkoły. Przygrzewające słońce, pąki na drzewach i śpiew ptaków to znak, że nadeszła już Pani Wiosna.

 

GALERIA