Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informator Kulturalny

Informacje

Użytkowników:
735
Artykułów:
373
Odsłon artykułów:
495182

 

 

 

III B z wizytą w piekarni.

26 września 2017 roku uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą, p. Anną Śmieszek, na zakończenie bloku tematycznego „O CHLEBIE”, udali się do pobliskiej piekarni, aby poznać zawody związane z przygotowaniem chleba, obserwować pracę piekarzy oraz obejrzeć etapy powstawania chleba. Na zajęciach poprzedzających wyjście do piekarni uczniowie poznali „Legendę o chlebie”, rozmawiali o roślinach uprawianych na polu oraz o tym, jak powstaje chleb.

Oglądali ilustracje, zdjęcia, filmy ale dopiero bezpośrednia obserwacja powstawania chleba wzbudziła w dzieciach ogromne zainteresowanie i ciekawość. Można było zobaczyć, powąchać, dotknąć, spróbować a nawet ubrudzić się mąką i poczuć żar wydobywający się z pieca oraz cudowny zapach świeżego pieczywa. Największe wrażenie na dzieciach zrobił pokaz wyplatania słodkich chałek. Każde dziecko otrzymało również surowe ciasto – na mini chałkę, bułeczkę, pączka, rogalika – żeby w domu z pomocą dorosłych je upiec.

Dzięki uprzejmości właściciela piekarni, pana Marka Podlewskiego, oraz pracowników, dzieci mogły zweryfikować zdobyte dotąd wiadomości. Takie lekcje są najlepsze. Bardzo dziękujemy!!!