Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informator Kulturalny

Informacje

Użytkowników:
735
Artykułów:
373
Odsłon artykułów:
495159

 

Święto Książki Dziecięcej


W dniach 28.09 – 29.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły - Lidia Łukasik, Kacper Topolski, Bartłomiej Bilski - uczestniczyli w Święcie Książki Dziecięcej organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu w ramach projektu 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Wyjazd był formą wyróżnienia i nagrody dla najlepszych czytelników w roku szkolnym 2016/2017. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie czekało na nich mnóstwo bajkowych atrakcji. Wieczorem, w auli MBP w Oświęcimiu odbyło się spotkanie integracyjne delegacji szkół z całej Polski noszących imię Kornela Makuszyńskiego. Kolejnego dnia dzieci miały okazję uczestniczenia w uroczystej gali wręczenia 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz Statuetki Koziołka Matołka dla najlepszego pisarza dla dzieci. Po zakończeniu gali nasi czytelnicy uczestniczyli w spotkaniach autorskich, m.in. z Andrzejem Markiem Grabowskim – autorem książek, telewizyjnych programów dla dzieci (TIK-TAK, Budzik), piosenek (Kulfon, co z ciebie wyrośnie?), z Marcinem Szczygielskim – laureatem tegorocznej Nagrody Czytelników, oraz z Kasią Nawratek – tegoroczną zdobywczynią Statuetki Koziołka Matołka. Spotkaniom towarzyszył kiermasz książek oraz możliwość zdobycia wpisu do książki z dedykacją od autora i wykonania pamiątkowego zdjęcia. Udział uczniów w Święcie Książki Dziecięcej oraz w uroczystościach z tym związanych pozwolił na przeżycie literackiej przygody oraz sprawił, by entuzjazm i zachwyt nad książką pozostał z nimi na długie lata.