INFORMACJA W SPRAWIE UBEZPIECZENIA NNW DZIECI

W imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7

im. K. Makuszyńskiego w Skierniewicach, informujemy, że w związku ze zmianą przepisów prawa (Ustawa o Działalności Ubezpieczeniowej i Reasekuracyjnej z dnia 11.09.2015) uległy zmianie zasady zawierania ubezpieczenia NNW dla dzieci.

NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym. W związku z tym:

1) Szkoła zdecydowała, że ubezpieczenie w formie grupowej

w r. szk. 2016/2017 zawarte jest tylko do 30 września 2016.

2) Państwo, jako rodzice decydujecie sami, czy chcecie

ubezpieczać swoje dzieci czy nie. My, jako szkoła do tego oczywiście zachęcamy. Z doświadczenia wiemy, że wypadki się zdarzają, w szkole, na zajęciach sportowych, w drodze do domu lub w sytuacjach pozalekcyjnych. Bardzo ważne jest aby dzieci posiadały takie ubezpieczenie.

3) Nie chcemy decydować za rodziców i narzucać jednego wariantu ubezpieczenia. Państwo, sami wybieracie dowolny wariant w zależności od potrzeb i możliwości finansowych.

Możecie Państwo skorzystać z oferty każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, w ramach indywidualnego ubezpieczenia,  ale prosimy zrobić to jak najszybciej, gdyż
od 01.10.2016  Państwa dzieci nie będą miały ochrony.