Do naszej świetlicy zapraszamy od 7.15 do 16.30. Aby zapisać dziecko należy wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy i złożyć ją w sekretariacie szkoły lub u wychowawców.

Szczególną opieką otaczamy uczniów klas I - III.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

- Zajęcia plastyczne, techniczne

- Gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej

- Zajęcia integrujące grupę

- Zajęcia dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne

- Zajęcia komputerowe

- Zajęcia czytelnicze

Corocznie organizowanych jest wiele uroczystości. Wychowankowie świetlicy biorą udział w licznych konkursach.

Bazę lokalową świetlicy stanowią sale dostosowane do potrzeb dzieci. W salach znajdują się zabawki, układanki, duży wybór gier stolikowych. Posiadamy telewizory,  odtwarzacz DVD. Korzystamy z boiska szkolnego, sali gimnastycznej, sali zabaw, sali informatycznej oraz z tablicy interaktywnej.

Dzieci i ich rodzice zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.

Karta zgłoszenia na świetlicę szkolną

2017/2018

Świetlica szkolna stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia uczniów, kreatywność oraz umiejętność współdziałania w grupie. W czasie zajęć dzieci się bawią, uczestniczą w zajęciach tematycznych, odrabiają lekcje. Uczniowie chętnie ćwiczą szare komórki czy zręczność grając w gry stolikowe, terenowe, rozwiązując krzyżówki, wykreślanki, łamigłówki.

Prezentujemy galerię zdjęć prac wykonanych przez uczniów. GALERIA